Релігійні установи села Джурин

Традиційно населення Джурина сповідувало тільки православ’я. І це не дивно: засновник села князь Чурилов був одним з небагатьох української знаті, який не покатоличився. Традиції православ’я в Джурині та навколишніх селах були настільки сильні, що навіть коли Брацлавщина увійшла до складу Речі Посполитої, католицизм в Джурині не прижився. Найдавнішою церквою в Джурині була містечкова Покровська церква. Побудована вона була, мабуть, в середині ХVІІІ століття. Вона дерев’яна. Ця будівля, не дивлячись на пізній час забудови, можна віднести до найбільш раннього типу подільських дерев’яних храмів. Будівля являла собою традиційну українську схему – триярусна церква. За нижнім четвериком ідуть два яруси восьмириків, за ними – купол, а там – голівка з хрестом.

У 1803 р. синодальний указ Московської православної церкви заборонив будувати церкви в Україні в триярусному виді, або як там писалося в малоросійському стилі. Зруйнували цю церкву в 30 – х роках ХХ століття.

Другою церквою у нашому селі є Різдвяно – Богородицька, вона кам’яна збудована у середині XIXст. У простому так званому  московсько – візантійському стилі . У 30-х роках ХХст. церкву закрили  і розташували там речовий склад військової частини. У липні 1941 року під час відступу Червоної Армії церкву разом з військовим майном було підпалено. Та люди збіглися і погасили пожежу. В 1942-1943 роках під час румунської окупації церкву було добудовано. Зараз це єдиний діючий православний  храм Джурина.

Другою релігією Джурина був іудаїзм, тому що в селі проживала велика єврейська громада. У містечку була синагога , будівля не збереглася, зруйнована була в 50-х роках ХХ ст.

З початку ХХ століття в селі існує церква євангельських християн – баптистів . Тривалий час молитви вони проводили у звичайних хатах. Члени цієї церкви переслідувалися органами радянської влади. Першими християнами - баптистами  у Джурині були брати Качури, Тимофій та Матвій.

У 2001 році в центрі села,  на місці колишнього книжкового магазину, було збудовано новий молитовний будинок. В даний час у Джуринській церкві євангельських християн – баптистів нараховується  70 віруючих. З 1985 року пасторське служіння у селі здійснює брат Рябець Василь Миколайович, випускник  Московського біблійного інституту.