Освітні установи села Джурин

Школа в Джурині була відкрита у 1863 році. Називалася тоді вона двокласною парафіяльною школою і діяла вона на основі Різдвяно – Богородицьком церкви. У школі працював один учитель, який навчав 20-25 учнів. З 1908р. школа стає уже чотирикласною. У ній, крім читання, письма, арифметики, Закону Божого, почали читати практичну механіку, землепис, природознавство, практичне землеробство і садівництво. Щорічно аж до 1917 року  у школі навчались 60 учнів, з якими працювали два вчителі – В.С Мачушенко, Я.К. Дорохольська. Учителював також і чоловік Яніни Казимирівни – Владислав, але царський уряд за вільнодумство позбавив його учительської посади. Взимку 1917 року родина Дорохольських назавжди виїхала з Джурина.

В 1917 – 1920 роках учителем в Джурині був лише один В.С Мачушенко.

У буремні роки визвольних змагань він підримував Українську Народну Республіку. Коли  Україну захопили більшовики, він виїхав до Польщі.

У 1918 році на основі парафіяльної початкової школи було організовано чотирирічну народну школу. Першим керівником цієї школи був Петрик Д.К. У 1920 році на території цукрового заводу організували семирічну школу. Очолив її Федоров В.І., учителями були Б.М. Зінченко, Л.В Нікітін, А.В. Топоровський. У 1923 році семирічну школу об’єднали з народною школою. Вона стала називатися фабрично – заводською семирічкою, керував нею Л.Г. Снігурський. Перший випуск сьомого класу відбувся 1927 року. У 1934 році семирічку було реорганізовано в середню школу, перший випуск 10-го класу   відбувся у 1937 році.

У роки Другої світової війни Джурин знаходився в ромунській зоні окупації. В ці роки  школа продовжувала працювати, але як семирічка. Директором школи в роки війни був Лотоцький Всеволод Феодосійович. У 1945 році військовим польвим трибуналом його було ув’язнено ( за зв’язок з окупантами). Після відбуття покарання жив і працював в Немирові. Першого квітня 1944 року, через десять днів після приходу Червоної Армії,школа знову запрацювала.

У другій половині сорокових років школу очолювали: Танська Ольга Григорівна, Сайчук Дмитро Микитович, Корнілецький Тарас Дмитрович. У 50-ті роки школу очолювали Грицюк Герасим Григорович. Марченко Костянтин Григорович, Салюк Іван Іванович.

У 1961 році було збудовано нове приміщення школи ,директором школи в цей час був Зукін.

У 60 – 70 рр школу очолював Блаватнік Н.Б. З 1981 р по цей час школою керує Хашко З.В. У даний час у школі навчається 425 учнів, навчальний процес забезпечує 42 учителі.

Крім уже згаданої школи І – ІІІ ступенів у Джурині є ще одна школа І –ІІ ступенів, яка знаходиться «у містечку». Виникла ця школа у1920 р. Першим приміщенням цієї школи став будинок священика Покровської церкви. Очолював школу у ті роки Чорненький Юрій Калістратович. На той час це була чотирирічна початкова школа. В1930 р до основного приміщення добудували ще дві класні кімнати. В 1931 р школу перетворили в школу колгоспної молоді, відкрився 5 клас, працювало там вже 9 вчителів, бо школа вже мала статус семирічки.Перший випуск сьомого класу відбувся1934 р. В1940 році школа отримала ще одне приміщення – колишньої єврейської школи.

У роки Другої світової війни багато вчителів пішли на фронт. З першого до останнього дня воював учитель Авербух Л.Я., був нагороджений п’ятьма нагородами. На війні загинули директор школи Каменяр М.А., та учитель біології Френкель М.В.
З 1994 р школу очолює Ратко В.С., у даний час у школі навчається 40 учнів.

Давні традиції має в Джурині дошкільне виховання. Воно бере свій початок ще з 30 – х років минулого століття. На той час в селі було 6 колгоспів, і кожне господарство організовувало свої ясла. Зрозуміло, що були вони в звичайних селянських хатах. Якась селянка доглядала дітей, годувала їх, забавляла, укладала спати.

З 1946 р в Джурині вже був дитячий садок. Розташований він був біля школи, що поблизу церкви. Завідуючою була Кошелева О.К., вихователем – Лещенко З.Д. У 1957 дитсадок було переведено до приміщення старої пошти (містечко).

В 1959 році було ліквідовано Джуринський район, звільнилося приміщення районної ради. У ньому розмістили ясла – садок. Першим завідуючим цього садка була Глух Л.С. З 1961 р завідуючою яслами – садком було призначено Безкоровайну В.П. На цій посаді вона працювала до 1989 р . Джурин – село велике. Тому ясла діяли у всіх трьох бригадах місцевого колгоспу. Були ясла в Адамівці, на вулицях Північній та Шевченка. В 1987 р було збудовано нове приміщення дитячого садка. З 1989 р завідуючою дитячим садком працює Шимкова С.Я.

В 1971 р на вулиці Північній місцевий колгосп збудував двоповерхове приміщення музичної школи. Очолює школу Копиченський А.Ф.